O NÁS

Agility klub Hradec Králové, z.s. vznikl 28.2.2004 za účelem provozování ryze zájmových a veřejně prospěšných činností souvisejících s  organizací práce s dětmi, mládeží a dopělými, se zaměřením na agility a organizací sportovních akcí v oblasti kynologie. Po předchozí činnosti jsme vybudovali  fungující organizaci, která pořádá pravidelně tréninky pro členy i pro veřejnost, závody agility a různé akce. Našim cílem je však především trávit svůj volný čas se stejně šílenými přáteli, se psy a je nám vlastně jedno kde....  Každý nový nadšenec je k nám vítán :-).

Nové naděje se mohou přihlásit a stát se tak členy - čekateli do klubu. Každé jaro a podzim pořádáme tréninky pro štěňata, které mají za cíl naučit kynologickou veřejnost pracovat se psy, lépe jim porozumět a naučit je základní poslušnosti i dalším dovednostem. Zároveň slouží jako ideální přípravka pro výcvik agility. Pro zájemce o agility máme tréniky  pro začátečníky, které týmy připraví na případnou závodní kariéru nebo jen tak pro radost z pohybu. Doporučujeme sledovat naše stránky (začátekm března a koncem srpna) a včas se přihlásit, kapacita se často brzy naplní. 

Kdo se chce stát našim členem a učastnit se tréninků pro pokročilé, musí být nejprve členem čekatelem, tedy projít základní výcvik pro začátečníky a zároveň ukázat, že má chuť pomáhat na akcích pořádaných naším klubem, protože ke členským právům patří také členské povinnosti. Mezi tyto akce patří především závody, brigády a také různé předváděcí akce pro veřejnost, nejčastěji pro děti. V pořádání závodů máme letitou tradici, pořádali jsme i velké mezinárodní závody s dvěmi parkury a to jak venku tak i v hale. 

Trénujeme obvykle od března do listopadu na našem výcvikovém prostoru v Hradci Králové - Svobodných Dvorech a máme kompletní vybavení pro tréninky i závody. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Vše potřebné naleznete v sekci Kontakt. Zde naleznete také adresu cvičiště, když k nám půjdete poprvé.